E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

e b

Mungesa e insulinës në Kosovë detyron pacientët të kërkojnë zgjidhje jashtë shtetit

Isuf Rexhaj nga Prishtina ka dhjetë vjet që përdorë insulinën për rregullimin e sasisë së sheqerit në gjak. Dozat e nevojshme ai zakonisht i merr në farmacinë e Qendrës së Mjekësisë Familjare e cila furnizohet nga ministria e Shëndetësisë. Por,...

Adriana Matoshi merr vëmendje me ngjyrat neon në paraqitjet me kostum

Aktorja e njohur nga Gjilani, Adriana Matoshi, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ditën e sotme (e enjte) ka publikuar disa fotografi të reja, në të cilat ka vënë në pah ‘look-un’ nga paraqitja e saj...

Brenda 25 ditëve, vetëvriten 15 policë në Turqi – “shkaktar kushtet e punës”

Kryetari i Sindikatës së Policisë, Faruk Sezer tërhoqi vëmendjen për rritjen e fundit të vetëvrasjeve midis anëtarëve të policisë dhe bëri një deklaratë duke thënë “15 policë kryen vetëvrasje në 25 ditët e fundit”. Duke folur për Hazar Dost nga...

Osmani nga Turqia: BE duhet ta mbajë premtimin për liberalizimin e vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke marrë pjesë në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP). Presidentja ka bërë të ditur se në fjalimin e saj para para përfaqësuesve të vendeve anëtarë të këtij forumi, ka...

Tentoi të hynte në shtëpi përmes oxhakut, mirëpo u bllokua brenda – zjarrfikësit shpëtojnë adoleshenten në Nevada

Zjarrfikësit në Nevada kanë kryer një shpëtim të pazakontë kur një adoleshente mbeti jashtë shtëpisë së saj dhe u përpoq të hynte brenda duke zbritur përmes oxhakut mirëpo u bllokua brenda. Sipas medieve të huaja, , Departamenti për Zjarrin i...

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Një ditë tjetër dhe një histori tjetër e dikujt që “paketon gjërat” nga vendi i punës dhe bëhet pjesë e një jete krejt ndryshe. Bëhet fjalë për Hatti Webster, 27, është një udhëtare me kohë të plotë, e angazhuar për...

Amerika do të investojë 3.2 miliardë dollarë për të zhvilluar tableta kundër COVID-19

Qeveria amerikane do të investojë 3.2 miliardë dollarë në zhvillimin e pilulave antivirale për coronavirus, tha të enjten Departamenti i Shëndetit dhe Shërbimeve Njerëzore. Një trajtim i tillë mund të zvogëlojë shtrimet në spital dhe potencialisht të shpëtojë shumë jetë...

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Kosova është radhitur e nënta sa i përket bujarisë në gjithë botën. Charites Aid Fondation është organizata ndërkombëtare e cila mat nivelin e bamirësisë në të gjithë botën. Njëra ndër pyetjet e anketës ka qenë se sa persona, jashtë familjes, kanë...

Ari po humbet shkëlqimin e tij

Rezerva Federale Amerikane befasoi tregun me parashikimet se rritjet e ardhshme të interesit do të vijnë pak më shpejt sesa pritej. Çmimi i arit ra 4 për qind të mërkurën dhe ishte përsëri më i ulët të enjten, duke rënë...

Erika Jayne ndahet nga Tom Girardi pas 20 vitesh martesë

Erika Jayne është divorcuar nga partneri i saj, Tom Girardi, por e quajti atë ‘të komplikuar’ në episodin e së mërkurës në “The Real Housewives of Beverly Hills”. “Ka kaq shumë gjëra në këtë divorc. Është shumë i komplikuar”, tha...

Rreth autorit

1672 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...
- Advertisement -spot_img