E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

e b

Dita Ndërkombëtare e Internetit te Sigurt, disa nga rreziqet

Rreziqet nga përdorimi i internetit rriten sa më shumë që fëmijët shkathtësohen në përdorimin e pajisjeve të teknologjisë informative. Ata krijojnë një lloj pavarësie, e cila mund të nxisë zbulimin dhe gjetjen e mjeteve dhe mënyrave të komunikimit dhe informacioneve...

A është e këshillueshme që të ndani tabletat që konsumoni?

Megjithëse zakonisht jepen me recetë nga mjeku në dozat e duhura në shumë raste të tjera dozat e tyre menaxhohen edhe nga vetë pacienti. Ilaçet në formën e tyre më të zakonshme janë të shitura si tableta të vogla rrethore....

Gjyqi i dytë i fajësimit të Donald Trumpit po hyn në ditën e dytë

Sot është dita e dytë e gjykimit të dytë të fajësimit të ish-presidentit Donald Trump. Demokratët dhe republikanët do të prezantojnë edhe sot argumentet e tyre në Senat, raporton cnn. kuzuesit do të shfaqin edhe sot pamjet e sigurisë së...

Një seri tërmetesh të fuqishme regjistrohen në Oqeanin Paqësor

Katër tërmete me magnitudë mbi 6 të shkallës rihter janë regjistruar brenda një ore në Oqeanin Paqësor, me lëkundjen më të fuqishme 7,2 i shkallës rihter.   Tërmeti është regjistruar rreth 400 kilometra larg ishullit të Kaledonias së Re, që ndodhet...

Flamuri i Kosovës i punuar me rreth 130 mijë copa letre, Arbnora Fejza-Idrizi synon të thyej edhe një rekord në Guinness

Arbnora Fejza-Idrizi nga Skenderaj, është duke tentuar të thyej rekordin e tretë në Librin e rekordeve (Guinness), kësaj radhe me një punim shumë të veçantë. Me teknikën origami, ajo ka realizuar flamurin e Kosovës të madh mbi 1,200 metra katrorë. Ajo...

Rita Ora i bën koment Dafina Zeqirit në foton në Instagram

Duke qëndruar e pozuar përballë një pasqyre, Dafina Zeqiri, ka vënë në pah linjat e saj fine, në një postim të bërë së fundmi në llogarinë e saj në Instagram. Komente të shumta nga fansat e estrada, vërshuan në...

Mësoni efektet pozitive të temperaturave të ulta për shëndetin

Ndërsa temperaturat ulen, krevati i ngrohtë dhe ambjentet e mbyllura bëhen më joshëse për ju. Por teksa zgjidhni komoditetin e ngrohtë, ju privoheni nga një sërë përfitimesh shëndetësore që lidhen me të ftohtin. Shkencëtarët besojnë se ekspozimimi i rregullt në...

Reagimi epik i Muratit kur Sindi zgjedh djalin për takimin e radhës!

Sindi dhe Murati janë ndër çiftet më të pëlqyer në emisionin e dashurisë “Për’puthen”. Të dy janë mjaft të komentuar edhe për takimet që zhvillojnë së bashku, shkruan Gazeta Express. Në edicionin e djeshëm të këtij emisioni, Sindi u shpreh...

I ftohti përfshin Evropën, temperaturat shkojnë deri në -30 gradë

I ftohti i acartë vijon të mbajë të pushtuar pjesën veriore të Evropës duke lëvizur drejt lindjes. Në Rusi bora nuk është aspak një surprizë në këtë periudhë të vitit, por gjatë kësaj jave kryeqyteti është mbuluar nga një valë...

Bashkë me vaksinën, kosovarët do ta marrin edhe “pasaportën COVID-19”

Gjatë muajit shkurt, Kosova pritet të marrë 100 mijë vaksina nga skema e njohur si “COVAX”, e cila para disa ditësh dha vet njoftimin. Këtë e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë, të cilët kanë thënë se dozat e...

Rreth autorit

1672 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...
- Advertisement -spot_img