E shtunë, 31 Korrik, 2021
No menu items!
spot_img

e b

Masa të reja shkaku i coronavirusit – Udhëtarët duhet të tregojnë njërin prej këtyre dokumenteve për të hyrë në Gjermani

Nga kjo fundjavë, të gjithë udhëtarët që shkojnë në Gjermani do të duhet të tregojnë dëshmi të imunitetit ndaj COVID-19, gjegjësisht një certifikatë vaksinimi apo se ishte infektuar më parë, shkruan sot gazeta gjermane “Spiegel”. Plani i fundit, i përfshirë...

Miliarderi kinez dënohet me 18 vjet burg vetëm pse e kritikoi qeverinë komuniste të Kinës

Miliarderi Sun Dawu, një kritik i zëshëm i qeverisë kineze, u dënua me 18 vjet burg të mërkurën për “grindje dhe provokimin e telasheve”, sipas një deklarate zyrtare të prokurorisë. Sun u arrestua në muajin mars të këtij viti. Kompania...

Joe Biden: 100 dollarë kush vaksinohet ose rikthehen masat për të pavaksinuarit

Miliona punëtorë federalë në SHBA do t’iu kërkohet të verifikojnë se janë vaksinuar kundër coronavirusit ose përndryshe përballen me vendosjen e detyrueshme të maskës, testimin javor, distancimin dhe rregulla të tjera të reja, njoftoi të enjten administrata e presidentit...

Sekuestrohet sërish kokainë në portin e Durrësit

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar sot në portin e Durrësit. Policia sqaron se operacioni i sotëm është në vijim të aksionit të koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën trafikimit të lëndëve narkotike, që ka nisur disa...

Kurti: Irlanda, një zë i rëndësishëm në përshpejtimin e procesit për heqjen e vizave

Rritja e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor ndërmjet Irlandës dhe Kosovës ishte tema kryesore e takimit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe ambasadorit jo rezident të Irlandës, Ronan Gargan. Potenciali i Kosovës në fushën e teknologjisë informatike u theksua nga kryeministri Kurti...

Kolona të gjata në Merdarë, bashkadhedhtarët po presin deri në tri orë për të hyrë në Kosovë

Sërish janë krijuar kolona të gjata me automjetet e bashkatdhetarëve tanë në pikë-kalimet kufitare me Serbinë, ku po pritet nga dy deri në tri orë në hyrje-dalje. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritje dhe kolona të gjata të automjeteve,...

Kosovë, temperatura përvëluese edhe në dy ditët e ardhshme

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme mbi vendin tonë edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK) temperaturat minimale do...

Ahmeti kritikon debatet e sotme të analistëve për aksidentin në Kroaci: Nuk duhej të mbaheshin

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar debatet sotme të analistëve për aksidentin tragjik në Kroaci.   Ai tha se në këtë ditë zie nuk duhet të mbahen debatet e analistëve për aksidentin. Sipas tij, familjarët e as qytetarët nuk kanë nevojë...

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Kryeministri i Kroacisë, Andej Plenkoviq ishte në krye të detyrës të dielën kur anuloi gjitha aktivitetet dhe shkoi në Slavonski Brod.   Në këtë vend një autobus me targa të Kosovës devijoi duke rënë anash, me që rast dhjetë veta vdiqën...

Ish-kryeministrja kroate “tmerrohet” nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Ish-kryeministrja kroate Jadranka Kosor përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka shkruar se bashkëndjenë dhimbjen me familjet e viktimave dhe të lënduarve në aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Kroaci, ku humbën jetën 10 persona dhe mbi...

Rreth autorit

2024 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të...
- Advertisement -spot_img