E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

b h

Gjumi i pamjaftueshëm apo gjumi i tepërt e bën zemrën më të vjetër se njeriu? Ja sa duhet të flini

Ju nuk duhet të flini shumë pak, por as nuk është mirë të flini shumë! Kërkimet e fundit sugjerojnë që të rriturit që flenë shumë pak ose e teprojnë me gjumë janë në rrezik më të madh nga sulmi në...

Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient

Me gjithë vështirësitë e trashëguara nga e kaluara, Korporata Energjetike e Kosovës po vazhdon të ketë pjesë të rëndësishme të saj, investimet e vazhdueshme në përmirësimin e ambientit. Dhe ky vit pritet të jetë i mbushur me realizimin e një...

Toyota Yaris shpallet vetura e vitit 2021 në Evropë

Gazetarë që fushë të tyre kanë veturat dhe automobilizmin, kanë zgjedhur sot veturën e vitit 2021 për Evropën. Fituese e këtij çmimi është vetura japoneze, “Toyota Yaris”. https://www.youtube.com/watch?v=EGPlKgoh6L0 Fituesi është nxjerr me votat e 59 gazetarëve nga 22 vende evropiane. modeli “Yaris”...

Airoporti më i madh në botë – aeroporti i Stambollit merr kryesimin në Evropë

Aeroporti i Stambollit ka marrë kryesimin në Evropë sa i përket numrit më të madh të fluturimeve. Sipas raportit të Organizatës Evropiane të Sigurisë së Navigacionit Ajror (EUROCONTROL), Aeroporti i Stambollit javën e kaluar ka pasur më së shumti fluturime,...

Numërohen mbi 14 mijë vota nga diaspora, LVV merr më shumë se 10 mijë

Në Qendren e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka konfirmuar 56 mijë e 910 vota nga diaspora. KQZ i ka refuzuar rreth 22 mijë vota si të pavlefshme. QNR ka përfunduar numërimin...

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e...

Numërohen mbi 18 mijë vota me kusht, LVV merr mbi 9 mijë vota

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vazhduar procesi i numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta. Sipas të dhënave të fundit deri tani janë numëruar 18 mijë e 571 vota. Vetëvendosje ka marrë...

Video virale kap reagimin e 9-vjeçares amerikane, kur nëna i thotë se do të kthehet në shkollë

Një vajzë 9-vjeçare Redondo Beach shpërtheu në lot nga gëzimi kur zbuloi se më në fund do të kthehej në shkollë, e cila është kapur në një video tërheqëse që është bërë virale javën e kaluar. Shumica e shkollave në...

Njerëzit janë lodhur duke punuar nga shtëpia

Njerëzit janë të etur të kthehen në zyrë sepse puna nga shtëpia ka lënë shumë “të lodhur”, thotë një shef në zyrën dhe kompleksin më të madh të shitjeve me pakicë në Britani të Madhe. Howard Dawber, shefi i strategjisë...

Mësimdhënësit e Kosovës marrin shtesat prej 100 euro

Mësimdhënësit e Kosovës për muajin shkurt kanë marr 100 euro shtesë të parapara nga marrëveshja me Qeverinë Hoti. Lajmin e ka konfirmuar Ymer Ymeri nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës. “Mësimdhënësit për muajin shkurt i kanë marr nga 100...

Rreth autorit

336 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...
- Advertisement -