E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

b h

SHBA dërgon në Norvegji “mesazhe bombarduese” për Rusinë

Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë dërguar për herë të parë avionë bombardues B-1 në Norvegji, për t’i dërguar një mesazh të qartë Rusisë se ushtria amerikane, do të mbrojë aleatët e saj në rajonin e...

Një muaj pa Nënën, Robert dhe Patris Berisha me dedikime prekëse në rrjete sociale

Sot (e martë) janë bërë një muaj që nga vdekja e Nënës së muzikantëve të njohur shqiptarë, Robert e Patris Berisha. Të njëjtit kanë rikujtuar të ëmën e tyre, Teutën, me anë të postimeve në rrjete sociale. Patrisi dhe Roberti nuk...

Gruaja në Australi kap një peshkaqen të vogël, por atë ja rrëmben një krokodil

Një peshkatare e shokuar kapi një moment të frikshëm kur një krokodil gjigant doli nga uji dhe gëlltiti një peshkaqen që kishte kapur. Yvonne Palmer, e cila po peshkonte në Cardwell Beach në Queensland, Australi, nuk u befasua pak kur...

Statistika: Ronaldo apo Lukaku, cili është më vendimtar?

Cristiano Ronaldo dhe Romelu Lukaku do të vihen përballë njëri-tjetrit sonte (e martë) në kuadër të ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Juventusi është nikoqir i Interit në Allianz Stadium, në sfidën e cila do ta vendosë skuadrën finales....

Faqja e UEFA-s publikon një video ku tregon se çfarë ‘luftëtari’ ka qenë Lorik Cana në fushë

Lorik Cana ka luftuar përherë për fanellën e skuadrës në të cilën ka luajtur. Ish-mbrojtësi shqiptar është paraqitur edhe në kompeticionet evropiane gjatë kohës sa paraqitej për skuadrën e Marseille. E pikërisht në faqet zyrtare të Ligës së Evropës u publikua...

Me një teknikë të mirë të masazhit të fytyrës mund të përmirësoni strukturën e lëkurës

Masazhi i mirë i vjetër i cili nxit qarkullimin e gjakut është një ndër tretmanët më të rëndësishëm jo vetëm për trupin, por edhe për fytyrën, ndërsa veç kësaj në treg ka pajisje të ndryshme për përdorim shtëpiak. Masazhi i...

Murat Jashari tregon a deshi ta vriste Azem Vllasin, prokurori kërkon që ai të shtrihet në psikiatri

Murat Jashari, i akuzuar për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje tha se qëllimi i tij nuk ishte vrasja e të dëmtuarit Azem Vllasi, por plagosja e tij, në mënyrë që i dëmtuari të ketë dhimbje fizike e psiqike...

Një shofer me fat – makina i rrëshqet në autostradë, teksa në drejtim të njëjtë po vinte një kamion !!!

Një shofer në Minesota, teksa ishte duke vozitur humbi kontrollin e makinës dhe shpëtoi nga një aksident i madh. Ai ishte duke vozitur jo me shpejtësi të madhe, por për shkak të reshjeve të mëdha të borës që kishte mbuluar...

Të pasurit tani po blejnë nga hapësira: Çfarë dhe për sa para?

Njerëzit që kanë gjithçka në Tokë, tani duan të blejnë nga hapësira, sepse pse jo. Për vite me radhë, koleksionistët e pasur kanë shfaqur një interes për meteoritët, të cilët u dëmtuan në hapësirë për qindra e mijëra vjet më...

I përgjigjen nga VV’ja Mustafës: Kemi me të shkarku edhe ty, si Veliun

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është paralajmëruar nga Vetëvendosja për një lloj shkarkimi, sikurse kishin bërë me Ministrin e Brendshëm në detyrë, Agim Veliun. Një paralajmërim të këtillë e ka bërë kandidati për deputet nga radhët e...

Rreth autorit

332 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...
- Advertisement -