E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

b h

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me 25 prill në Shqipëri. LVV deri më tani ka prezantuar tre kandidatë që do të garojnë...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka – precizitetin. Video të ndryshme të publikuara në rrjete sociale, shfaq kinezin i cili me një copë llastiku dhe guri godet me...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen për të. Aroma e bebes është si droga për femrat të cilat janë programuar në mënyrë evolucionare që të lidhen me...

Gruaja harron të heqë maskën kur fotografohet për patentë shofer

Maskat e fytyrës janë bërë natyrale kohët e fundit, saqë disa njerëz e kanë të vështirë të mbajnë mend kur t’i heqin ato. Kur Lesley Pilgrim, 25 vjeç, kishte nevojë për një fotografi të re për patentën e shoferit, ajo...

Të paktën 15 të vdekur në një aksident komunikacioni në Kaliforni

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në rrugët ndërkombëtare amerikane. Më shumë se 15 njerëz kanë vdekur shkaku i një aksidenti afër kufirit SHBA-Meksikë në Kaliforni. https://twitter.com/akstanwyck/status/1366810573615165446?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1366810573615165446%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fte-pakten-15-te-vdekur-ne-nje-aksident-komunikacioni-ne-kaliforni%2F Sipas nytimes, aksidenti ndodhi të martën në mëngjes, sipas kohës lokale. Përplasja ndodhi rreth orës...

Numërohen mbi 17 mijë vota nga diaspora, LVV merr 12,700 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora. Deri më tani janë numëruar 17 mijë e 159 vota nga rreth 56 mijë e 910 vota të aprovuara nga diaspora. Sipas të dhënave...

Gjumi i pamjaftueshëm apo gjumi i tepërt e bën zemrën më të vjetër se njeriu? Ja sa duhet të flini

Ju nuk duhet të flini shumë pak, por as nuk është mirë të flini shumë! Kërkimet e fundit sugjerojnë që të rriturit që flenë shumë pak ose e teprojnë me gjumë janë në rrezik më të madh nga sulmi në...

Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient

Me gjithë vështirësitë e trashëguara nga e kaluara, Korporata Energjetike e Kosovës po vazhdon të ketë pjesë të rëndësishme të saj, investimet e vazhdueshme në përmirësimin e ambientit. Dhe ky vit pritet të jetë i mbushur me realizimin e një...

Toyota Yaris shpallet vetura e vitit 2021 në Evropë

Gazetarë që fushë të tyre kanë veturat dhe automobilizmin, kanë zgjedhur sot veturën e vitit 2021 për Evropën. Fituese e këtij çmimi është vetura japoneze, “Toyota Yaris”. https://www.youtube.com/watch?v=EGPlKgoh6L0 Fituesi është nxjerr me votat e 59 gazetarëve nga 22 vende evropiane. modeli “Yaris”...

Airoporti më i madh në botë – aeroporti i Stambollit merr kryesimin në Evropë

Aeroporti i Stambollit ka marrë kryesimin në Evropë sa i përket numrit më të madh të fluturimeve. Sipas raportit të Organizatës Evropiane të Sigurisë së Navigacionit Ajror (EUROCONTROL), Aeroporti i Stambollit javën e kaluar ka pasur më së shumti fluturime,...

Rreth autorit

332 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...
- Advertisement -