E shtunë, 31 Korrik, 2021
No menu items!
spot_img

b h

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të Rugovës me qëllim të shuarjes së zjarrit në këtë anë. Fadil Gashi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës...

Avioni “Nënë Tereza” ateroi në Kosovë!

Ylli i pestë erdhi. “Nënë Tereza”, avioni i pestë i tipit Airbus A319 për MyWings ateroi suksesshëm në Prishtinë dhe u bashkua me flotën e avionëve! Për nder të kontributit të jashtëzakonshëm të Nënë Terezës, avioni që do të bartë...

Marrëveshja e ‘fshehtë’ e Mbappes me Real Madridin – Los Blancos tërhiqen nga gara për francezin

Real Madridi raportohet se është larguar zyrtarisht nga gara për transferimin e Kylian Mbappes. Skuara spanjolle nuk dëshiron të paguajë mbi 150 milionë euro që Paris Saint-Germain i kërkon për lojtarin. Sulmuesi 22-vjeçar ka edhe një vit kontratë me klubin nga...

Karriera e ARTË e Majlinda Kelmendit: Nga viti 2009, deri te pensionimi në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Majlinda Kelmendi konfirmoi pak ditë më parë se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën e saj të shquar në xhudo, duke u pensionuar në moshën 30-vjeçare. Xhudistja nga Peja i dha fund një karriere të...

Android fiton betejën globale të telefonave

Shumica e vendeve duket se preferojnë Android në krahasim me pajisjet Apple. Në pjesën më të madhe të botës ndjenja ishte më pozitive për Android sesa për iPhone të Apple. Ka disa përjashtime të dukshme. Meksikanët, ekuadorianët, bolivianët dhe argjentinasit të...

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

Patrullat e policisë pëlqejnë të ankorohen në fund të një pjese të drejtë dhe kështu të kapin shkelësit përmes shikimit të radarit, por tani atyre u është dhënë një përforcim. Kamerat e shpejtësisë janë bërë një faktor vendimtar në ndalimin...

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

Nga 9 gushti, Franca do të zbatojë legjislacionin e ri që e bën të detyrueshme pasaportën shëndetësore për hyrje në kafiteri, udhëtim me aeroplan apo udhëtim me tren nga qyteti në qytet, ka thënë zëdhënësi i Qeverisë franceze Gabriel...

Tesla për tre muaj realizon mbi 1 miliard dollarë të hyra, brenda një viti fitimi neto rritet për 998 për qind

Prodhuesi i makinave elektrike Tesla, në tremujorin e dytë të vitit 2021 ka realizuar një rekord të fitimeve prej 1.14 miliard dollarë. E themeluar nga Elon Musk, fitimi neto i kompanisë u rrit 998 për qind në këtë tremujor krahasuar...

Televizioni shtetëror serb e ndali transmetimin kur Nora Gjakova luftoi për medalje të artë – shpjegimi është i çuditshëm

Televizioni shtetëror serb (RTS) e kishte ndërprerë transmetimin e Lojërave Olimpike në Tokio kur garuesja nga Kosova filloi luftën për medaljen e artë. Nora Gjakova hyri në histori duke fituar medaljen e dytë të artë për Kosovën në ‘Tokio 2020’...

Allegri: Tash Ronaldo ka më shumë përgjegjësi, edhe ai do të jetë pjesë e rotacionit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka thënë se Cristiano Ronaldo ka akoma më shumë përgjegjësi dhe se duhet të përfshihet në rotacion gjatë sezonit të ri. Strategu italian ka folur në një konferencë për media pas rikthimit të tij në...

Rreth autorit

1522 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të...
- Advertisement -spot_img