E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

inkosova

Urimi i madh i Peles për Messin pas barazimit të rekordit nga argjentinasi

Legjenda braziliane, Pele ka uruar kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi, pasi ky i fundit barazoi një rekord të madh të golave të tij. Barcelona barazoi 2-2 në shtëpi ndaj Valencias, ku golat për vendasit i shënuan Lionel Messi (45+)...

Latifi: Pandemia na shkaktoi humbje rreth 54 milionë euro

Situata me COVID-19 ne komunën e Rahovecit është nen kontroll edhe përkundër numër te madh te rasteve qe ende janë aktive me virus ne ketë komune. Por krahas shëndetit publik, kryetari i Komunës se Rahovecit, Smajl Latifi thotë se...

Mbi 76 milionë raste me Covid-19 ne mbare boten

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) ne mbare boten ka arritur ne mbi 76 milionë, sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë. Sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te...

Pas hulumtimit të KALLXO.com, shkarkohet menaxheri i kontratës së sigurimit fizik në QKUK

Më tetë dhjetor KALLXO.com publikoi hulumtimin ‘Sallamadia në Infektivë’ ku tregon gjendjen nëpër klinikat ku trajtohen pacientët me COVID-19, në hulumtim shihej qartë se familjarëve u lejohej të qëndrojnë me pacientët në një dhomë, gjë e cila është e...

Ministri Drejtësisë shkeli masat anti-COVID, gjobitet nga Policia e Kosovës

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka njoftuar vetë se ka shkelur masat anti-COVID të vendosura nga ekzekutivi ku bën pjesë edhe ai. Madje, ai ka treguar se ka paguar një gjobë të cilën ia shqiptoi Policia e Kosovës. Me këtë rast,...

Mikja e Rita Orës ndërron jetë – këngëtarja bën thirrje për kujdes ndaj shëndetit mendor

Në një postim në llogarinë e saj në Instagram, Rita Ora ndau hidhërimin për vdekjen e mikes së saj me të gjithë ndjekësit, njofton Insajderi. “Më pikëllim morra lajmin se e bukura Suzzane është ndarë nga kjo botë”, shkruan ajo. Të...

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein morën vaksinën e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech në një transmetim të drejtpërdrejtë. Në Izrael, vaksina e parë kundër COVID-19 u mor fillimisht nga Netanyahu dhe më pas nga Edelstein...

Gjyste rri me pak rroba edhe në shtëpi, rrezikon t’i dalin pjesët intime

Këngëtarja Gjyste Vulaj për ndjekësit e saj ka ndarë një kënd nga shtëpia e saj. Por, gjëja që në fakt ka marrë është veshja e këngëtares dhe rrezikimi i saj që në pah t’i nxjerrtë pjesët intime, shkruan Indeksonline. Kjo përshtypje...

Bie Spotify, miliona përdorues nga mbarë globi nuk po mund të dëgjojnë muzikë

Njëra ndër platformat më të mëdha të muzikës në botë, Spotify, ka rënë nga sistemi. Përdoruesit po ankohen se nuk janë në gjendje të dëgjojnë muzikë fare, shkruan “The Independent”. Përdoruesit thanë se aplikacioni po lidhej, ose e gjetën veten të...

Trusti fillon procedurat për ekzekutimin e mjeteve të 10 përqindëshit, rënia e përgjithshme në tregjet financiare 0.12 %

Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. Trusti ka sqaruar...

Rreth autorit

794 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...
- Advertisement -spot_img