E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

inkosova

SHBA-ja regjistron rekord të ri ditor për numrin e vdekjeve nga coronavirusi

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur një rekord të ri sa i përket numrit të vdekjeve brenda 24 orëve shkaku i coronavirusit. Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Universiteti Johns Hopkins, 3,939 kanë vdekur brenda një dite. Në të njëjtën...

Dua Lipa hyn në historinë e revistës “Vogue” duke qenë në kopertinën e numrit më të ri

Sukseset e vitit të kaluar po vazhdojnë ta ndjekin Dua Lipën edhe në vitin 2021. Për herë të dytë, Dua Lipa bëhet fytyra kryesore e revistës prestigjioze “Vogue”. Në anën tjetër, këngëtarja shqiptare na shfaqet me një pamje ndryshe në kopertinën...

Kënga e Dua Lipës në mesin e të preferuarave të Obamës gjatë vitit

Në prag të festave të fundvitit persona me rëndësi në botë janë duke listuar librat, këngët dhe veprat e vitit. Kësaj iniciative iu është bashkuar edhe ish-presidenti i Amerikës, Barack Obama. Obama ka shpërndarë në profilin e tij në Instagram këngët...

Ministri Quni tregon ku do të dërgohen në misione paqeruajtëse ushtarët e Kosovës

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se dërgimi i FSK-së në misione paqeruajtëse jashtë vendit është një nga momentet më historike në kohërat moderne. “Është një ndër momentet më historike në kohërat moderne. Po besoj që në...

Arsim Thaçi emërohet trajner i FC Malishevës

Klubi futbollistik nga Malisheva, FC Malisheva, gjatë ditës së hënë ka bërë zyrtar trajnerin e ri, njofton Insajderi. Arsim Thaçi është emëruar trajner i ri i klubit të Malishevës, pasi më herët Malisheva dhe trajneri nga Rahoveci, Senad Alirifa kishin...

Blogerja e njohur shtatzënë ndërron jetë në moshën 36-vjeçare

Emily MItchell, një blogere e njohur, shtatzënë me fëmijën e pestë, ndërroi jetë papritmas tre ditë para Krishlindjes, së bashku me fëmijën e saj të palindur që ajo planifikonte t’ia linte emrin Joey, njofton USA Today, transmeton Insajderi. 36-vjecarja, kontenti...

Agnesa Vuthaj, kjo bukuri që gjithmonë vezullon!

Agnesa Vuthaj është një ndër femrat më të bukura shqiptare. Ish-missi edhe më tej duket kaq e freskët dhe në formë të shkëlqyer, shkruan IndeksOnline. Vuthaj në të shumtën e rasteve shfaqet me plotë elegancë dhe unike. Pa dyshim, bukuria e saj...

KEDS po bën përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS ka angazhuar dhjetëra ekipe në Rugovë të Pejës për të sanuar prishjet që janë shkaktuar si pasojë e kushteve atmosferike ditëve të fundit atje. Tashmë, një pjesë të konsumatorëve veçse u është kthyer furnizimi me energji elektrike derisa...

10 këshilla si t’i mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na detyrojnë të qëndrojnë shumë kohë përpara tyre. Në fakt, kur përdorim shumë kompjuterin, shikimi është i pari që vihet në rrezik. Mjafton...

Personi më i vjetër në botë festoi 118-vjetorin e lindjes

Kane Tanaka, një banore e Fukuoka, e cila sipas te dhënave te Librit te Rekordeve Guinness është personi me i vjetër i gjalle ne bote, mbushi 118-vjeç. Kane, një grua japoneze e lindur me 2 janar 1903, e cila jeton...

Rreth autorit

496 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...
- Advertisement -