E hënë, 18 Janar, 2021
No menu items!

m v

Sot, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit

Sot është dita e fundit për subjektet politike që të dorëzojnë listat e tyre me emrat e kandidatëve për deputetë, të cilët pas certifikimit do të mund të garojnë për ulëse në Kuvendin e Kosovës. Deri më tani vetëm 10...

Demi Rose fokuson gjoksin përmes bluzës së zbërthyer

Demi Rose vazhdon të jetë ndër modelet me famë ndërkombëtare, më të komentuarat në rrjet. Një gjë e tillë vjen pasi, ajo në rrjete sociale nuk i kursen fare pozat provokuese e tërheqëse. Në një postim që ka bërë në Instagram,...

Studimi britanik: Ata që kanë kaluar Covidin, për të paktën 5 muaj të mbrojtur

Shumica e personave që kalojnë Covidin-19 janë të mbrojtur nga një riinfektim i mundshëm për të paktën 5 muaj. Këtë e thotë një studim i drejtuar nga Shëndetësia Publike në Angli. Sipas shkencëtarëve, ata që e kanë kaluar sëmundjen përballen...

Sony zbulon se kur do t’i prezantoj lojërat më të reja të PlayStation 5

ompania e madhe “Sony”, ka zbuluar se kur do t’i zbulojë më të rejat e playstation-it. Kohët e fundit u konfirmua se loja Returnal do ta dalë në treg gjatë muajit mars, kurse Forbidden West dhe Ratchet-Cland do të lëshohet...

Çka është infertiliteti mashkullor?

Riprodhimi për shumicën e qifteve është një përvojë e thjeshtë dhe e natyrshme. Megjithatë, për disa çifte kjo është shumë vështirë. Pjelloria e mashkullit përgjithësisht varet nga sasia dhe cilësia e spermës së tij. Nëse numri i spermatozoideve është...

Grupi i famshëm i vajzave, Pussycat Dolls do të rikthehet së shpejti

Grupi i famshëm i vajzave, Pussycat Dolls do të rikthehet së shpejti. Sipas “The Sun”, thuhet se vajzat janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje të menaxhimit për të siguruar një të ardhme afatgjatë. Ky veprim do të thotë se...

Policia në Venedik përcjellë çdo turist, mbikëqyr gjithçka nga një dhomë kontrolli

Ata ju vëzhgojnë, kudo që gjendeni, shkoni e lëvizni. Me saktësi e dinë ku shkoni gjatë pauzës, kur e zvogëloni dhe rritni shpejtësinë kur hyni në qytet, shkruan CNN. Përcjellin telefonin e juaj, kështu me saktësi mund ta thonë se...

Në kryeqytetin e Italisë “kollitet” Lazio

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Lazios dhe Romës duel ky në kuadër të xhiros së 18’të në Serie A. Lazio e fitoi këtë sfidë pa ndonjë problem të madhe, ku edhe vendosi rezultatin final në 3:0, shkruan IndeksOnline Me golin e...

Sondazhi i ri i PIPOS: LVV 41,60%, PDK e dyta me 20.10% dhe LDK 16.30%

Sondazhi më i ri i PIPOS, e nxjerr sërish Lëvizjen Vetëvendosje fituese të zgjedhjeve të 14 shkurtit me 41,60 % të votave. Nëse ky rezultat krahasohet me atë të sondazhit të kaluar, që po ashtu u prezantua në Klan Kosova,...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin Republika e Kosovës. Kjo u ka shkaktuar shumë probleme transportuesve, të cilët thonë se shteti nuk po iu del në...

Rreth autorit

181 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Ramiz Lladrovci i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim nga gazetari Vehbi Kajtazi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dorëzuar padi për shpifje kundër gazetarit Vehbi Kajtazi, me anë të së cilës...
- Advertisement -