E hënë, 18 Janar, 2021
No menu items!

m v

Rita Ora shkëlqen me dukjen e radhës në “The Masked Singer”, fansat komentojnë ndryshimin e saj

Fansat e spektaklit “The Masked Singer” mbetën të hutuar sonte ndërsa Rita Ora tronditi duke u shfaqur një nga stilet e saj më krijuese deri më tani. Rita u bashkua me kolegët e saj gjyqtarë të spektaklit: Jonathan Ross, Mo...

Mercedes-Benz trefishon shitjet e veturave elektrike, paralajmëron një dekadë transformuese

CEO i Daimler theksoi rëndësinë e teknologjive me ndotje të ulët dhe inovacion, duke i thënë CNBC se industria e automobilave ishte “në mes të një transformimi”. “Pranë gjërave që ne i dimë mirë për ti ndërtuar, pra makinat më...

​OBSH kundër kushtit për “certifikatë vaksinimi” në udhëtimet ndërkombëtare

Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë u shpreh kundër “për momentin” vendosjes së certifikatave të vaksinimit kundër COVID-19 si kusht për të mundësuar hyrjen në një vend për udhëtarët ndërkombëtarë. “Ka akoma shumë të panjohura themelore përsa...

Substancat e dëmshme që gjenden në produktet e bukurisë dhe higjienës

Produktet kozmetike, shampot, locionet dhe produktet e tjera që aplikoni në lëkurën tuaj mund të jenë po aq të dobishme ose të dëmshme sa gjithçka që vendosni brenda trupit tuaj. Është thelbësore për të ushqyer trupin tuaj nga brenda dhe...

Osmani mesazh për mërgatën

U.d e presidentes, Vjosa Osmani, ka dalë me një mesazh për mërgatën e Kosovës, njofton Insajderi. Në një videomesazh në “Facebook”, Osmani ka thënë se Kosova nuk mund të paramendohet pa mërgatën. Ajo fillimisht ka përmendure kontributin e mërgatës që nga...

Ermal Fejzullahu flet për herë të parë për lidhjen e gjakut me Fifin

Disa javë më parë, këngëtarja e njohur Fifi zbuloi se ishte kushërirë me Ermal Fejzullahun. Ajo tregoi në emisionin “Shiko Kush Luan” se familja e Ermalit ka pasur mbiemrin e saj, por më vonë e kishin ndryshuar. Ndërkohë ditën e djeshme,...

Deri më tani vetëm një parti shqiptare ka dërguar listën e kandidatëve për deputetë në KQZ

Sot është dita e fundit kur partitë duhet të dorëzojnë listat me kandidatë për deputetë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Indeksonline ka thënë se deri më tani 13 subjekte politike kanë dorëzuar listat për kandidatë për deputetë. Partia Balliste është...

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe në vend, gjithsej 9.4 milionë euro

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe nga komunat tjera. Në storien hulumtuese në kuadër të projektit “Bashkërisht në luftën kundër korrupsionit”, që financohet dhe mbështetet nga Delegacioni i Bashkimit Evropian, theksohet se Tetova, bashkërisht me...

Gati një vit nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa bën një postim prekës

Më 26 janar bëhet një vit nga aksidenti tragjik me aeroplan, që i mori jetën basketbollistit të njohur, Kobe Bryant, vjazës së tij, Gianna dhe 7 personave të tjerë. Në prag të një vjetorit të vdekjes së Kobe Bryant dhe vajzës së...

Shkon në mbi 2 milionë numri i viktimave në botë

Mbi dy milionë njerëz kanë humbur jetën në botë nga Covid që nga fillimi i pandemisë, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në mbi 93 milionë. Këto shifra bëhen të ditura nga Universiteti Johns Hopkins. Një milion vdekje...

Rreth autorit

181 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Ramiz Lladrovci i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim nga gazetari Vehbi Kajtazi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dorëzuar padi për shpifje kundër gazetarit Vehbi Kajtazi, me anë të së cilës...
- Advertisement -