E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

inkosova

Kjo është pllaka që do të vendoset në hyrje të Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Kosova dhe Izrali kanë kanë nënshkruar sot vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit, përmes një postimi në faqen zyrtarë në Twitter, bën të ditur se sot gjatë ceremonisë është zbuluar edhe pllaka...

Stuhi bore në SHBA

 Verilindja e SHBA u zgjua të hënën nën një shtresë bore ndërsa një stuhi e fuqishme dimërore goditi një pjesë të madhe që shtrihej nga Pensilvania në New England, duke shkaktuar çrregullime të mëdha trafiku në qytetin e Nju...

Zidane nuk do të jetë trajner i Real Madridit në edicionin e ri

Real Madridi duket se ka vendosur të shkarkojë Zinedine Zidanen nga posti i trajnerit. Los Blnacos nuk janë të bindur më nga francezi dhe duan t’i ndajnë rrugët. Sipas asaj që raporton Marca, presidenti Florentino Perez nuk po nxitohet dhe se shkarkimi...

Justin Timberlake merr urimin më special nga partnerja për ditëlindjen e 40-të

Këngëtari i njohur, Justin Timberlake, gjatë ditës së djeshme (e diel) feston ditëlindjen e 40-të. Kjo u bë e ditur përmes rrjeteve sociale, derisa ky i fundit ka marrë urime nga më të ndryshme. Po ashtu, një arsye për të festuar...

Flet Prokurori i Speciales: As kundër UÇK-së, as kundër Kosovës, ja ndaj kujt janë akuzat

Smith: Akuzat janë kundër individëve, jo kundër UÇK-së, e as kundër Kosovës Aktakuzat e ngritura para Gjykatës Speciale nuk janë kundër UÇK-së, e as kundër Kosovës. Kështu insiston Prokurori i Speciales, Jack Smith. Në një intervistë për KD, dhënë me shkrim...

Macron deklarohet për dialogun Kosovë-Serbi: Kjo është zgjidhja e vetme për të dy vendet

Macron për dialogun Kosovë-Serbi: Llogaritni në dyert e mia Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka konfirmuar mbështetjen e Francës për dialogun Kosovë – Serbi të udhëhequr nga Bashkimi Evropian. Macron është taktuar sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Paris,...

Bekim Jashari thërret për qetësi: Secili është i lirë dhe i mirëseardhur në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pasi një grup qytetarësh kanë penguar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, të mbajë një tubim elektoral në këtë. Jashari, përmes një postimi në Facebook, tha se jetojmë në kohën e...

Zyrtare, Kosova dhe Izraeli lidhin marrëdhënie diplomatike

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe homologu i saj, ministri i Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, Gabriel Ashkenazi, nënshkruan sot vendosjen e marrëdhënieve diplomatike midis të dyja vendeve. Sot në...

Osmani: Marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Izraelit historikisht të fuqishme

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani tha sot se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Izraelit janë historikisht të fuqishme, e të bazuara në solidaritet dhe miqësi. Osmani në një deklaratë për media thekson se akti i lidhjes së...

Mustafa mungon në seancë, Prokuroria tregon se kur pret t’i përfundojë hetimet ndaj tij

Përfaqësuesit e prokurorisë thonë se pritet që të shtohet edhe një dëshmitar në kuadër të çështjes së Mustafës, por që mbetet të shihet nëse i njëjti do të vendosë të deklarohet. Prokurori, Cezar Mihalchuk, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Rreth autorit

496 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...
- Advertisement -