E hënë, 18 Janar, 2021
No menu items!

m v

Laguna e re gjeotermale në Islandë do të hapet vitin e ardhshëm

Në Islandë, një lagunë mahnitëse është vendosur të hapet, duke u mburrur me një bar notues dhe pamje marramendëse të oqeanit. Me miliona njerëz dynden atje për të pushuar, vendi është i njohur për burimet e tij gjeotermale. Në këtë...

Kë e sheh Volkswagen si një rival në të ardhmen?

CEO i Grupit VW Herbert Dis beson se gjigantët e teknologjisë do të paraqesin një sfidë më të madhe në të ardhmen sesa rivalët tradicionalë. Sipas Bloomberg , njeriu i parë i Volkswagen komentoi njoftimet e përsëritura që Apple mund...

Cilat makina u shitën më së shumti në Gjermani në vitin 2020?

Nuk është sekret që shoferët gjermanë preferojnë automjetet e tyre. Siç pritej, gjatë 11 muajve të vitit 2020, gjermanët më së shumti blinin makina nga prodhuesit vendas. Dominimi i modeleve të zotëruar nga kompanitë gjermane në këtë treg tregon më...

Tri ushtrime të thjeshta që luftojnë tensionin e lartë të gjakut

“Stresi aktivizon hormonet që rrisin presionin e gjakut”, tha Sandra Tsai, kardiologe në Universitetin e Stanford School of Medicine. “Stresi kronik mund ta ndalojnë trupin nga kthimi në nivelet e pushimit, të cilat mund të kontribuojnë në zhvillimin e...

Si do të ndryshojë jeta juaj (dhe nuk do të ndryshojë) pasi të merrni vaksinën e COVID-19

Punonjësit e kujdesit shëndetësor ishin njerëzit e parë në Shtetet e Bashkuara që morën dozat fillestare të vaksinës COVID-19. Tani që vaksina ka filluar të shumohet gradualisht përmes shoqërisë sonë të gjerë, çfarë do të thotë kjo për gjendjen aktuale...

Real Madridi gabon ndaj Elches, barazim që e mban në vendin e dytë në La Liga

Real Madridi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 1-1 ndaj Elches si mysafir në kuadër të javës së 16-të në La Liga. Edhe pse mbretërit ishin në epërsi të parët nuk arritën ta ruanin. Real Madridi rrezikoi...

Dumoshi prezanton raportin vjetor të MKRS-së

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi ka paraqitur raportin vjetor të dikasterit qeveritar të cilin ajo e drejton ku ka prezantuar projektet e realizuara gjatë këtij viti dhe ato që janë në realizim e sipër. Prezantimi i detajuar...

Hoti thotë se ia ka dërguar Osmanit propozimin për drejtorin e ri të AKI-së

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se ka qenë iniciativë e tij shkarkimi i Drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashi. Hoti ka bërë të ditur se ka dërguar tek Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, propozimin e ri...

Kurti: Kemi gjasa te bëhemi me shume se 65 deputete

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar Lëvizja Vetëvendosje, ne zgjedhjet qe do te mbahen se shpejti, kane gjase te behën me shume se 65 deputete, por shtoi se duhet te kenë kujdes dhe mos ta ulin standardin...

Shitet rezidenca e Michael Jackson për 22 milionë euro

Rezidenca e këngëtarit amerikan të pop muzikës, Michael Jackson, në qytetin Los Olivos të shtetit të Kalifornisë është shitur për 22 milionë dollarë, transmeton Insajderi. Sipas lajmit të BBC, rezidenca e vendosur në një sipërfaqe prej 1.100 hektarësh është blerë...

Rreth autorit

181 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Antari i AAK Muhamet Kasabaqi ka disa fjal për liderin z.Haradinaj

Antari nga rradhët e partisë Aleanca për Ardhmerin e Kosoves z.Kasabaqi thotë per liderin e AAK-se qe mbeti i...
- Advertisement -