E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

inkosova

Brutaliteti policor në rritje / Rëndohen kushtet në burgjet e Maqedonisë

PT me kritika për kushtet në burgje në Maqedoninë e Veriut Komiteti për Parandalimin e Torturës dhe Trajtimit ose Ndëshkimit Çnjerëzor ose Degradues (KPT) sot në Strasburg, pasi mori miratimin e autoriteteve vendase, publikoi raportin për vizitën e 5-të periodike...

Cila është ëndrra e parealizuar e Duda Baljes?

Deputetja Duda Balje ka thënë se ëndrra e saj e parealizuar është vizita në Mekë dhe Medinë. Në ’50 pyetje’ të emisionit Prive, ajo ka treguar shumëçka rreth jetës së saj në politikë dhe përditshmëri. A flirtojnë politikanët më të, cila...

Çfarë i bën kafja në të vërtetë lëkurës tuaj

Kafeja është e mirë për diçka tjetër përveç zgjimit. Sipas një studimi është zbuluar se konsumimi i kafes zvogëlon rrezikun e kancerit të lëkurës. Një studim që zgjati pak më shumë se 10 vjet dhe përfshiu 450,000 njerëz nën kujdesin e...

Milani zbulon fanellën për edicionin 2021/22

Milani ka zbuluar fanellën bazë për edicionin 2021/22. Skuadra italiane vendosi që t’i njoftojë tifozët e tyre për dizajnin e ri të fanellës me të cilat do të luajnë për të shumtën e kohës. Rossonerët i kanë qëndruar besnik ngjyrës së...

Bebe Rexha: Qava tërë natën në mbrëmjen kur nuk e fitova çmimin ‘Grammy’

Ka shumë bashkëpunime në albumin e ri të Bebe Rexhës, me titull “Better Mistakes”, të cilin ajo e publikoi javën e kaluar. Bashkëpunimet në albumin e ri të shqiptares përfshijnë emrat e njohur si: Doja Cat, Travis Barker dhe Ty...

Kryeministri Kurti takon përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot priti në takim përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta, Faton Klinaku dhe Emin Lati nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fadil Shurdhaj nga Shoqata e...

Tre të vdekur dhe 49 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.494 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

MSH del me njoftim rreth vaksinave, tregon detaje se kush do të vaksinohet nesër

Rreth pesë mijë doza të vaksinës së kompanisë Pfizer të cilat i janë ndarë Kosovës nga Bashkimi Europian si pjesë e pakos së ndihmës që BE u ka bërë vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë arritur sot në Kosovë. Ministria e...

Arilena shkëlqen në imazhet me këmishë nate

Arilena duket mahnitëse në fotot e fundit. Arilena Ara është një ndër emrat më të dashur për publikun, e cila njihet edhe për zërin unik, shkruan lajmi.net. Këngëtarja merr vëmendje të madhe me paraqitjet atraktive në rrjete sociale, ku shumë herë...

Bie numri i të infektuarave me Covid-19, 74 gjatë 24 orëve e 4 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.312 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Rreth autorit

794 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...
- Advertisement -spot_img