E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Audi RS3 me rekord të ri

Duhet lexuar

spot_img

Në kompaninë gjermane Audi kanë bërë të ditur se modeli i tyre i veturës RS3 Sedan, ka vënë një rekord të ri sa i përket veturës serike të klasit kompakt në pistën gjermane të Nirburgringut.

Me modelet RS3 Sportback dhe RS3 Sedan, Audi ka përmbyllur ofertën e saj me gjeneratën e re të A3, që nën kapak ka motorin me pesë cilindra 2.5 litra turbo-benzinë.

Fuqia motorike bartet në të katër rrotat falë ndërruesit automatike me shtatë shpejtësi me pedale të dyfishtë.

Koha e kësaj Audi në Nirburgring është 7 minuta dhe 40. 748 sekonda – që i bie për 4.64 sekonda të jetë më i mirë sesa Renault Megan RS Trophy-R.

Ky rekord i ri në pistë që e ka realizuar Audi, po i bën krenar menaxhmentin e këtij gjiganti gjerman.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo