E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ata punuan dhe ‘hodhën baltë’ për ditë me radhë – pastaj krijuan një kopje të Bugatti

Duhet lexuar

spot_img

Ne kemi shkruar tashmë për vietnamezët prapa kanalit televiziv NHET dhe evolucionin e tyre të krijimtarisë dhe aftësive në disa raste, dhe tani ata na sjellin punën më të guximshme deri më tani.

Historia është e njohur.

Ata janë adhurues të mëdhenj të makinave sportive, por si shumica prej nesh, unë nuk mund t’i blejë ato.

As edhe një makinë të zakonshme.

Por ata nuk qajnë për fatin e tyre, por përpiqen të nxjerrin më të mirën nga loja e tyre djaloshare në kushtet e dhëna.

Kështu që ata vendosën të bënin kopje të makinave të tyre të ëndërruara.

Pasi zotëruan teknikën me karton, ata tani kaluan në argjilë dhe prej saj bënë një kopje të Chiron të Bugatti.

Djemtë e bënë modelin në madhësi normale sa e ka vetura.

Për të bërë një kopje, ata bënë një kornizë çeliku dhe më pas aplikuan argjilën me dorë. U deshën dy javë dhe 19 orë në ditë për të përfunduar modelin.

Sidoqoftë, ajo që ngjall admirim më shumë sesa këmbëngulja e tyre është se ata e bënë të gjithë modelin bazuar në një model të vogël makine.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img