E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Aston Martin F1, bëhet partner me Crypto.com

Duhet lexuar

spot_img

Kompania e këmbimeve, Crypto.com, ka firmosur një marrëveshje me ekipin britanik të makinave luksoze Formula 1, Aston Martin.

Zyrtarë për të dyja kompanitë thanë se markat do të “bashkëpunojnë për të sjellë përvoja dhe mundësi ekskluzive për tregtarët dhe adhuruesit e sportit”.

Për Aston Martin, viti 2021 shënon fundin e një pauze 60-vjeçare nga gara e Formula 1.

Industria e makinave ka përfituar nga Bitcoin (BTC) në të kaluarën si një mjet pagese për produktet e kushtueshme. Javën e kaluar, prodhuesi italian i superveturave, Mazzanti, njoftoi se do të pranonte Bitcoin.

Përveç investimit të saj prej 1.5 miliardë dollarësh në Bitcoin, Tesla gjithashtu njoftoi se do t’u lejonte klientëve të blinin produkte me BTC.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ka kaluar mëngjesin e sotëm në presidencë, pranë Presidentes më të re...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img