E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Artistët më të kërkuar dhe këngët më të dëgjuara gjatë vitit 2020

Duhet lexuar

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

​“Kundër patriarkatit që vret”, sot marsh në Prishtinë

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” këtë vit në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Kolektivi “Marshojmë...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas, e njohur edhe si Dita e Nënës. Kjo ngjarje zë fill...

Muzika shpeshherë është një ndër faktorët që ndikon në disponimin e njeriut.

Sipas kompanive botërore të shërbimeve audio-vizuele, këtë vit ka pasur konsum më të madh të muzikës  se sa të videove apo transmetimeve tjera.

Ofruesi suedez i transmetimit të audios dhe shërbimeve të medias, Spotify ka publikuar listat e saj të vitit 2020, duke ofruar një vështrim në albumet kryesore, artistët, listat e dëgjimit, podkastet dhe këngët midis 320 milion dëgjuesve të saj në të gjithë botën gjatë gjithë vitit.

Bad Bunny ishte artisti më i mirë sipas Spotify në të gjithë botën gjatë vitit 2020, me mbi 8.3 miliardë transmetime, ndërsa Billie Eilish ishte artistja më e transmetuar

Kënga më e transmetuar e vitit ishte “Blinding Lights” nga “The Weeknd” (Abel Makkonen Tesfaye), me gati 1.6 miliard transmetime në të gjithë botën, ndërsa albumi Yhlqmdlg (Yo hago lo que me da la gana” në spanjisht ose  “I Do Whatever I Want”) i Bad Bunny kryesoi albumet në më shumë se 3.3 miliard transmetime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -