E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ardian Kastrati i bie pishman, e fshin statusin që përshkruan një grua në peshë

Duhet lexuar

spot_img

Deputeti Ardian Kastrati ka fshirë nga profili i tij në Facebook një postim përmes së cilit bullizonte për peshën, përmes citimit të veprimtarit të çështjes shqitpare, Faik Konica.

Pasi u bë lajm nga mediet, e u shpërnda gjithandej, Kastrati u tërhoq nga postimi.

“Gjithmonë më ka pëlqyer shumë satira e Faik Konicës. Në një shkrim të botuar në ‘ Gazeta Dielli’ mes tjerash gjeta këtë përshkrim satirik të Konicës (për një ish zyrtare të lartë të Stambollit) që sonte më bëri të qesh me lot: ‘…një fshatarake me një bark si kadë e me këmbë si magje, me një palë duar të trasha e të pjekura, e me një fytyrë të fryrë e të kuqe si piper t’Ohrit’”, ka shkruar ai.

Aktivisti Rron Gjinovci, në anën tjetër, ka thënë se gjuha e përdorur nga Kastrati është e papranueshme.

Ai ka thënë se do të kërkojnë nga organizatat studentore që të kërkojnë shkarkimin e Ardian Kastratit nga pozita e profesorit në Universitetin e Prishtinës.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img