E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Arben Vitia rikthehet në Ministrinë e Shëndetësisë – pranon detyrën nga Zemaj

Duhet lexuar

spot_img

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ia ka dorëzuar detyrën ministrit të ri të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Arben Vitia është rikthyer në postin nga i cili u largua rreth 10 muaj më parë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti 1.

Qeveria Kurti 2 është votuar ditën e hënë, më 22 mars. Pro formimit të qeverisë kanë votuar 67 deputetë, kurse kundër kanë qenë 30.

Qeveria Kurti 2 ka tre zëvendëskryeministra dhe 15 ministri.

Gjithashtu, sot kryeministri Albin Kurti ka pranuar zyrtarisht detyrën nga ish-kryeministri, Avdullah Hoti!spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kurti javën e ardhshme vizitë zyrtare në Bruksel, do të takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nga mesi i javës së ardhshme do të jetë në një vizitë zyrtare në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img