E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Android fiton betejën globale të telefonave

Duhet lexuar

spot_img

Shumica e vendeve duket se preferojnë Android në krahasim me pajisjet Apple.

Në pjesën më të madhe të botës ndjenja ishte më pozitive për Android sesa për iPhone të Apple.

Ka disa përjashtime të dukshme. Meksikanët, ekuadorianët, bolivianët dhe argjentinasit të gjithë kanë gjëra të mira për të thënë në lidhje me iPhone sesa brazilianët, të cilët e duan Android-in.

SHBA-të janë shumë pak në favor të Android gjithashtu.

Nga ana tjetër, Irlanda nuk mund të ngopet me Apple ndërsa britanikët në një farë mënyre preferojnë ‘robotin jeshil’ në jetën e tyre.

Në përgjithësi, Apple bën në Evropë. Pasi u shënuan në 340,000 Tweets.

Apple fitoi 20 vende me 17 të Android-it. Italianët duan një iPhone, për shembull, për norvegjezët dhe grekët. Bjellorusia, megjithatë, është më e rëndësishmja në këtë sondazh, ka njerëzit të ndarë në mes, sepse ata përdorin sa Apple, aq edhe Android.

Në Kosovë dhe Shqipëri nuk ka të dhëna se çka përdoreet më shumë, Apple apo Android. Por duket se në Ballkan më shumë favorizohet Apple.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo