E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ancelotti nuk e gjykon Pirlon, por shpreson që Milani të përfundojë më lart se Juventusi

Duhet lexuar

spot_img

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti nuk dëshiron të gjykojë Andrea Pirlon por shpreson që Milani të përfundojë mbi Juventusin këtë sezon.

Bianconeri dhe Rossoneri janë në garë për një vend në katër më të mirët dhe do të takohen në Allianz Stadium javën e ardhshme në një përballje vendimtare për shpresat e tyre në Ligën e Kampionëve.

“Është një garë e bukur siç është këtu në Angli,” i tha Ancelotti Sky Sport.

Italiani ka qenë trajner i Juventusit dhe Milanit në karrierën e tij, por ai është shumë më i lidhur me Rossonerët me të cilët fitoi tetë tituj, përfshirë dy Ligat e Kampionëve.

“Shpresoj që më i miri të përfundojë më lart dhe shpresoj se më i miri do të jetë Milani,” shtoi trajneri.

Ancelotti dhe Andrea Pirlo bënë historinë e Rossonerëve dhe shefi i Toffees nuk dëshiron të gjykojë taktikun e Juventusit.

“Unë e dua atë dhe nuk guxoj ta gjykoj,” u shpreh ish-trajneri i Milanit.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img