E hënë, 18 Janar, 2021
No menu items!

Amir Rrahmani luan 90 minuta në Kupën e Italisë – paraqitet mirë me Napolin dhe kalon në çerekfinale

Duhet lexuar

Ramiz Lladrovci i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim nga gazetari Vehbi Kajtazi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dorëzuar padi për shpifje kundër gazetarit Vehbi Kajtazi, me anë të së cilës...

Lionel Messi mund të pezullohet me 4 ndeshje, pas kartonit të kuq

Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq...

Dita ndërkombëtare e Picës – ushqimit më të njohur dhe më të dashur në botë

Edhe pse origjina e Picës është shumë e hershme, ky ushqim aspak nuk e tregon moshën shekullore. Pica, është një...

Napoli ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, duke e mposhtur Empolin me rezultat 3-2.

Në këtë ndeshje u paraqit për 90 minuta mbrojtësi Amir Rrahmani, që për dallim prej ndeshjes së fundjavës kësaj radhe ai luajti shumë mirë.

Madje Rrahmani ishte më meritori për golin e fitores (3-2) të shënuar nga Andrea Petagna, pasi ishte ai që rrezikoi portën me një goditje me kokë, ku një mbrojtës nga vija e portës ia mohoi golin e nga topi i kthyer shënoi italiani.

Kjo ndeshje mund ta kthejë besimin e lojtari, por edhe të trajneri Gennaro Gattuso për Rrahmanin

Sot paraqitje të mirë kishte talenti shqiptar, Nedim Bajrami i cili luan te Empoli.

Ai shënoi dy super gola, fillimisht në minutën e 33 dhe pastaj edhe në minutën e 68.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Ramiz Lladrovci i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim nga gazetari Vehbi Kajtazi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dorëzuar padi për shpifje kundër gazetarit Vehbi Kajtazi, me anë të së cilës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -