E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Almeda Abazi reagon e shqetësuar për zjarret në Turqi, u bënë thirrje vendeve që të ndihmojnë

Duhet lexuar

spot_img

Në fillim të kësaj jave, zjarret kanë vërshuar pjesë të ndryshme të Evropës Jugore përfshirë edhe Turqinë.

Dhe së fundmi u raportua se nga këto zjarre ka shkuar në tetë numri i të vdekurve në shtetin turk.

Lidhur me këtë, një reagim së fundmi e ka bërë edhe modelja e aktorja shqiptare, Almeda Abazi, e cila prej vitesh jeton dhe vepron në Turqi.

 

Ajo u ka bërë thirrje të gjitha vendeve që kanë mundësi të ndihmojnë, duke shtuar se deri më tani u shkatërruan gjithsej 112 zjarre.

“Unë po i thërras të gjitha vendet që mund të na ndihmojnë. Ne jemi të shkatërruar dhe deri më tani po ashtu u shkatërruan 112 zjarre”.

“Ne nuk kemi mjaftueshëm avionë zjarrfikës për t’i ndaluar ato. Kemi humbur tetë persona, shumë kafshë dhe pyjet tona. Ju lutem na ndihmoni. Ne kemi nevojë për aeroplanë urgjentisht. Ne kemi vetëm një”, ka shkruar ajo.

 

Theksojmë që numri i të vdekurve nga zjarret në bregdetin jugor të Turqisë u rrit në tetë të dielën, pasi zjarrfikësit luftuan për të pestën ditë
për të kontrolluar zjarret që ende ndizen në qytetet turistike bregdetare.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo