E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Albin Kurti, Glauk Konjufca e Hajrullah Çeku bëjnë homazhe për Rasim Thaçin – Cimën

Duhet lexuar

spot_img

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës po bëhen homazhe në nderim të aktorit të njohur të humorit, Rasim Thaçi – Cima.

Familja e të humoristit të ndjerë, janë rreshtuara para TKK-së, ku kanë mirëpritur për homazhe qytetarë të shumtë, fansa të humorit të të ndjerit.

Për të bërë homazhe u paraqitën edhe krerët e lartë të shtetit.

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe u ul për t’i shkruar disa vargje të ndjerit, në librin e dedikimeve të vendosur para portretit dhe kurorave me lule.

Albin Kurti bën homazhe para TKK-së për të ndjerin, Rasim Thaçi

Të njëjtën gjë e ka bërë edhe kryeparlamentari i Kyvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, si dhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku.

Glauk Konjufca bën homazhe para TKK-së për të ndjerin, Rasim Thaçispot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Scottie Pippen, vajton vdekjen e djalit të tij të parё Antron me mesazhe emocionale: ‘Jam zemёrthyer’.

Scottie Pippen, basketbollisti i njohur i ekipit nё NBA, Chicago Bulls vajton vdekjen e djalit të tij të parё...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img