E enjte, 25 Shkurt, 2021
No menu items!

Alaba ka firmosur me Real Madrid

Duhet lexuar

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë...

Ja çfarë tërheq më së shumti burrat te gratë

A i pëlqejnë burrat gratë më të plota apo më të holla? A bën ndryshimi ngjyra e flokëve dhe...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

David Alaba do ta vazhdoj karrierën në Spanjë pas përfundimit të këtij edicioni.

Gazeta spanjolle “Marca” ka raportuar të enjten, se Alaba këtë verë do të transferohet si futbollist i lirë te Real Madridi pasi kontrata me Bayern Munichun i skadon në qershor.

Madje, thuhet se Alaba tashmë ka arritur marrëveshje me Realin, ekip me të cilin ka firmosur parakontratë.

Alaba është pajtuar me një marrëveshje katërvjeçare dhe pagë vjetore mbi 15 milionë euro te Reali. 28-vjeçari, do të jetë përforcimi i parë i Realit për sezonin e ri.

Ai te madrilenët shihet si lojtar i duhur, i cili pa problem mund të luajë në mesfushë dhe mbrojtje. Alaba prej vitit 2011 është pjesë e Bayernit kurse këtë edicion ka shënuar dy gola dhe ka bërë një asistim në 25 ndeshje për bavarezët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -