E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Akrobatja nga Shqipëria, Fiona Rushiti, performon mbi Liqenin e Badovcit për nder të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Duhet lexuar

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Akrobatja nga Shqipëria, Fiona Rushiti, realizoi performancë në ajër përmbi Liqenin e Badovcit.

Ajo sfidoi të ftohtin e madh për të bërë diçka të madhe për nder të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Përmes veshjes me flamujt e dy shteteve ajo donte të përçonte një mesazh.

“Duke qenë që jam e para vajzë shqiptare, pse jo të prek të gjitha trevat ku ka shqiptarë. Desha të vijë në Kosovë për Pavarësinë e Kosovës”.

“Duke qenë që kemi flamuj ndryshe, por ne jemi shqiptarë dhe është shumë e shëmtuar që të ndahemi në shqiptarë të Kosovës dhe Shqipërisë”.

“Unë desha të tregojë në bazë të veshjes edhe pse me flamuj ndryshe ne jemi shqiptarë dhe të gatshëm të ndihmojmë njëri-tjetrin”, ka thënë ajo.

Fiona në një intervistë për RTV Dukagjinin me gazetarin Arbnor Rahova, ka folur edhe për adrenalinë që përjeton dhe gjithçka tjetër.

Rushiti ka marr komente të ndryshme për sportin që ushtron, shumica pozitive.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -