E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ahmeti: Ardhja e vaksinave lajm i mirë – nuk e kuptova ceremoninë e pranimit

Duhet lexuar

spot_img

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, e ka quajtur lajm të mirë ardhjen e vaksinave anti-Covid.

Por ka thënë se ceremoninë e pritjes së vaksinave nuk e ka kuptuar.

Tepër lajm i mirë arritja e 24 mijë vaksinave apo dozave të Astra Zeneca.”

“Kjo vaksinë është klasike dhe afati në mes të dy dozave është 3 muaj. Së paku punëtorët shëndetësor ti mbrojmë. Por nuk e kuptova “ceremoninë” e pranimit të vaksinave”, shkroi Ahmeti.

Kritikë për ceremoninë e vaksinës ka hedhur edhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Në llogarinë e tij në Facebook, Pacolli ka vlerësuar se gjendja me COVID-19 në Kosovë është e rëndë.

Ndërsa për ceremoninë ka thënë se ishte banale dhe e panevojshme.

“Mu duk shumë banale “ceremonia” e organizuar me pompozitet aq të madh në Aeroportin e Prishtinës për pranimin e një donacioni të rëndomtë të Aleancës Covax”, tha Pacolli.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Angelina Jolie zbulon “të vërtetën” për mënyrën se si divorci nga Brad Pitt ndikoi në synimet e saj në karrierë

Angelina Jolie diskutoi për rolin e saj të ardhshëm në Those Who Wish Me Dead (Ata që më dëshirojnë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img