E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Adesanya pëson humbjen e parë në karrierë në UFC 259, Jon Blachewicz unifikon titujt “Middle heavyweight” dhe “Middleweight”

Duhet lexuar

spot_img

Jon Blachewicz ka triumfuar ndaj luftëtarit Israel Adesanya në kuadër të UFC 259.Adesanya ishte i pamposhtur me një rekord prej 20 fitoresh dhe zero humbjesh deri tani.

Blachewicz i shkaktoi humbjen e parë në karrierë Adesanyas në kuadër të UFC 259 me vendim unanim pas pesë raundeve.|

Kjo është fitorja e 28-të për polakun në UFC, pas kësj fitore, Blachewicz, i cili mbante titullin “Middle heavyweight” tani merr edhe titullin “Middleweight” të cilin e mbante Israel Adesanya.
lachowicz e përfundoi luftën duke hedhur goditje ndaj Adesanyas të cilin e kishte zënë në një pozitë të pafavorshme në dysheme, Adesanya kurrë nuk kishte humbur në një karrierë të UFC që nga viti 2012.

 

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

Në Palermo, Itali, një shofer kamioni bëri një manovër të gabuar me një kamion dhe përfundoi në çatinë e...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img