E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Abdixhiku: LDK do të rri në seancë për zgjedhjen e presidentit

Duhet lexuar

spot_img

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës kur do të votohet presidenti. Kështu bëri të ditur kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku pas takimit të Grupit Parlamentar të LDK-së.

Abdixhiku para gazetarëve tha se LDK nuk do të bëjë obstruksione në zgjedhjen e presidentit të vendit.

“Pas një diskutimi të hapur, të gjithë bashkërisht kemi marrë vendim që LDK nuk do të bëjë obstruksione në zgjedhjen e presidenti të vendit, dhe LDK të marrë pjesë në votimin për presidentin, ky është vendim i Kryesisë i votuar me shumicë absolute. Pres që secili deputet të respektojë vendimin e shumicës dhe pres që nga secili deputet të sillen si institucionalit dhe ta kapërcejnë veten dhe çfarëdo hidhërimi që mund të kenë”, deklaroi Abdixhiku.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img