E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

A është normale të bëni seks çdo ditë?

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Përgjigja duket të jetë pak më ndryshe sesa që e keni menduar.

 

Seksi është një prej liruesve të stresit më të mirë që rregullon disponimin menjëherë, dhe po, është normale që të bëni seks çdo ditë, shkruan lajmi.net.

Ka faza në jetë ku do të bëni seks më shumë, për shembull në fazat e hershme të lidhjes ose të martesës, çiftet shpesh bëjnë seks deri në tre-katër herë në ditë. Kjo mund të ndodhi edhe tek çiftet që duan të bëjnë fëmijë.

Gjithashtu edhe personat që nuk kanë një partner ose ata thjeshtë nuk janë në dispozicionin e tyre kur ata duan seks, është normale që ata të kënaqin nevojat e tyre me masturbim.

Nuk ka rëndësi se sa bëni seks, për sa kohë që mbroheni nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme dhe shtatzënia e padëshirueshme.

Seksi i rregullt ka shumë dobi, ndër to janë:

 • Libido më e fortë
 • Rritja e lubrifikimit vagjinal
 • Kontroll më i mirë i fshikëzës
 • Sistem imunitar më të fortë
 • Humbje e peshës së tepërt
 • Stabilizim i tensionit të gjakut
 • Ulje e rrezikut të sëmundjeve të zemrës
 • Ulje e rrezikut të prostatës
 • Përmirësim i gjumit
 • Kujtesë më e mirë
 • Tolerancë me e madhe në dhimbje
 • Lirim i stresit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -