E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

A do të mbahet këtë javë seanca për zgjedhjen e presidentit?

Duhet lexuar

spot_img

Deputetja Mimoza Kusari-Lila nuk pret që këtë javë të thirret seanca për zgjedhjen e presidentit. Kjo thotë se varet shumë përveç tjerash edhe prej procedurave administrative. Por ajo është e bindur se Vjosa Osmani do të jetë presidente e ardhshme e Kosovës.

“Nuk e di saktë për faktin se kjo është procedurë administrative me rastin e zëvendësimit të deputetëve”, thotë Kusari-Lila në ‘DPT te Fidani”

“Është më mirë të kemi gjithçka të sqaruar dhe të mos humbasim vite të tëra”, thotë ajo.

“Vjosa Osmani-Sadriu është më e votuara me legjitimitet të plotë për të qenë presidente”, thotë Kusari-Lila.

“Unë jam e bindur se Vjosa Osmani do të zgjidhet presidente e Kosovës me legjitimitet prej qytetarëve dhe legjitimitetin e deputetëve”, thekson ajo.

“Jam e bindur se do të ketë reflektim edhe prej partive tjera”, shton ajospot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Gërvalla dhe Bregu bisedojnë për krijimin e tregut të përbashkët rajonal

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla ka pritur sot në takim sekretaren e përgjithshme...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img