E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

9,761 raste aktive me coronavirus

Duhet lexuar

spot_img

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur numri total i rasteve pozitive është 74.079 raste nga 335.123 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.668 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 452 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 62.650 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9.761.

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar se mbi 33 mijë doza të vaksinave do të vijnë në Kosovë gjatë muajit mars.

Ai një ditë më parë ka thënë se gjendja në Kosovë u vlerësua si stabile, kjo është arsyeja pse vaksinat janë vonuar deri tash.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img