E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

9 Kryeveprat e arkitekturës rreth botës, për ata që nuk kanë frikë nga lartësitë!

Duhet lexuar

spot_img

Këto po që janë vende për tu vizituar, por jo nëse nuk i përballoni lartësitë dhe adrenalinën.

 

Qytetet moderne janë duke u rritur vazhdimisht, por duket se në vend se të zgjerohen, ata po ngrihen lartë e më lartë,

Teknologjia e avancuar dhe arkitektura e zhvilluar janë duke na mahnitur vazhdimisht me arritjet e reja në ndërtime sepse ato janë çdo herë e më inovative dhe unike.

Sot kemi mbledhur disa prej kryeveprave më interesante dhe të veçanta rreth botës, dhe i kemi sjellë këtu për të gjitha dashamirësit e arkitekturës.

Hoteli Ritz Carlton and Holiday Inn, Shangai

Ura e ecjes në Natyrë, Poloni

Shtëpia në Shkëm, Greqi

Kulla mbi lumin Mur, Austri

Shtëpia buzë Gremine, Australi

Pishina Rooftop në Marina Bay Sands hotel, Singapor

Ujra prej Xhami, Kinë

Shtegu Troll, Norvegjispot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kurti javën e ardhshme vizitë zyrtare në Bruksel, do të takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nga mesi i javës së ardhshme do të jetë në një vizitë zyrtare në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img