E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

16 vende magjike që duhet të vizitoni

Duhet lexuar

spot_img

Bota është e mbushur me vende të magjishme, por nuk do t’i zbuloni kurrë nëse nuk udhëtoni!

Të gjithë shohim ndonjë fotografi nganjëherë që na bënë të mendojmë, “Ah, sikur ta shihja vet”.

Por nganjëherë nuk dimë se ku të nisim! Epo nëse ky është rasti të mësoni se cilat janë disa prej vendeve që duhet të vizitoni patjetër të paktën një herë në jetë:

Toskan, Itali
Faltorja Sainte, Paris
Muri Kinez, Kinë
Koloseu, Romë
Pyjet e bambusë, Japoni
Kanali madhështorë, Venecia
Provence, Francë
Parku Nacional Lençóis Maranhenses, Brazil
Ura Charles, Pragë
Aurora – Irlandë
Kulla e Aifellit, Paris
Pamukkale, Turqi
Rruga e oqeanit Atlantik, Norvegji
Sheshi i kuq, Moskë
Partenoni, Greqi
Matterhorn, Zvicër


spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img