E diel, 26 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

10 vjet burgim për ish-policin që vrau Klodian Rashën

Duhet lexuar

spot_img

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vjet burgim ish-policin Nevaldo Hajdaraj që vrau Klodian Rashën më 8 dhjetor të vitit 2020.

 

Dënimi fillestar ishte me 15 vjet burgim, mirëpo për shkak të gjykimit të shkurtuar u hoqën pesë vite.

Gjatë seancës së sotme, avokati i Hajdarajt kërkoi ndryshim të veprës penale nga “Vrasje me dashje” në “Vrasje në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme”, si dhe kërkoi të dënohet në minimum.

Vetë Hajdaraj nuk foli, por avokati shprehu pendesë nga ana e tij.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo