E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

​Rezultatet pozitive të studimit mbi vaksinat Pfizer dhe Moderna

Duhet lexuar

spot_img

Vaksinat Pfizer/BioNTech dhe Moderna zvogëlojnë rrezikun e infeksionit të koronavirusit në 80 për qind “dy javë ose më shumë” pas vaksinimit të parë, sipas rezultateve të studimit të publikuar sot për 4.000 punonjës shëndetësorë të vaksinuar në Shtetet e Bashkuara.

Një studim i kryer nga Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) thotë se dy javë pas vaksinimit me dozën e dytë të këtyre vaksinave, rreziku i infeksionit zvogëlohet deri në 90 për qind, përfshirë infeksionet që nuk shoqërojnë asnjë simptomë, raporton Reuters.

“Ky studim ka treguar se përpjekjet tona për të vaksinuar kombin po funksionojnë,” tha drejtoresha e CDC Rochelle Valensky.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img