E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

​Qeveria Kurti 2 pritet të votohet pasdite

Duhet lexuar

spot_img

Pas konstituimit të legjislaturës së tetë të Kuvendit të Kosovës, sot pasdite pritet të votohet për Qeverinë Kurti 2.

Inkosova merr vesh që pasi Glauk Konjufca të merr detyrën e kryetarit të Kuvendit, që njëherësh do të jetë edhe ushtrues i detyrës së presidentit do të mandatojë Albin Kurtin për kryeministër.
Burime të Inkosova theksuan se nëse gjithçka shkon sipas planifikimeve, formimi i Qeverisë Kurti 2 pritet të formohet pasdite.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

Huawei ka hyrë në industrinë e automjeteve dhe kjo është makina e saj e parë. Ajo u prezantua në Shanghai...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img