E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

​AstraZeneca vërteton sigurinë e lartë të vaksinës

Duhet lexuar

spot_img

Pas rillogaritjes në 24 mars të të dhënave nga studimi i SHBA-së,kompania AstraZeneca arriti të vërtetonte përsëri efikasitetin e vaksinës dhe të dilte në përfundimin se ajo siguronte 76% mbrojtje kundër Covid-19, që ndodhte 15 ditë ose më shumë pasi të keni marrë dy doza të dhëna katër javë larg.

Vaksina tolerohej mirë dhe nuk u identifikuan shqetësime të sigurisë në lidhje me vaksinën.

Përmes një samiti Bashkimi Europian synon që më 25 Mars të gjejnë zgjidhje për strategjinë e vënies në kontroll të pandemisë.

Përfundimi i ri erdhi pasi një panel i pavarur amerikan akuzoi AstraZeneca-n se nuk kishte marrë parasysh në mënyrë të duhur të dhënat për mbrojtjen e ofruar nga vaksina e saj.

Paneli tha se kompania kishte shmangur disa raste të Covid-19 të ndodhura gjatë studimit,që u bë shkak për krijimin e mosbesimit në shkencë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img