E enjte, 25 Shkurt, 2021
No menu items!

Lajme

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Lajmet e fundit

Njerëzit tmerrohen kur babai ndan videon ku vajza e tij e vogël tërhiqet nën shtrat

Pamjet rrëqethëse nga kamera e mbikëqyrjes në dhomën e fëmijëve u bë virale në TikTok. Gjegjësisht, babai i një vajze dy vjeçare postoi një video...

Covid-19

Në Australi filloi fushata për vaksinim kundër Kovid-19

Sidnei, 21 shkurt 2021 (MIA) – Australia e ka filluar fushatën e saj për vaksinim kundër koronavirusit, me ç’rast...

Prokuroria e Mitrovicës nis mbledhjen e informatave për hyrjen e vaksinave anti-Covid në veri

Prokuroria e Mitrovicës ka nisur mbledhjen e informatave për mënyrën dhe sa doza të vaksinës kanë hyrë në veri...

Shfaqet varianti danez i koronavirusit

Variantet e reja të coronavirusit britanik dhe Afrikës së Jugut kanë frikësuar të gjitha vendet evropiane për një kohë...

COVID-19, vdes mjeku nga Ferizaj

Spitali Rajonal i Ferizajt sot humbi specialistin e anesteziologjisë, Afrim Tasholli, si pasojë e infeksionit me SARS-CoV-2. Lajmin për vdekjen...

Teknologji

Më të shikuaret

Sabri Fejzullahu publikon fotografi me djalin e tij të madh, Armendin

Legjenda e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu, ka sjellë një fotografi të përbashkët me djalin e tij të madh, Armendin. Këngëtari i popullarizuar është baba i...

Maybach e Gaddafit në shitje

Në vitin 2010, Xenatec filloi të bënte një version coupe të Maybach, kështu që u krijua luksi Xenatec Maybach 57S Coupe. Plani ishte të bëheshin...

Arbnora nga shtrati: Të dashurin e dua shqiptar

Aktorja kosovare Arbnora Ademaj, është e para ajo e cila rubrikën “Në shtrat me…” e nisi duke dhënë përgjigje në pyetjet provokative të...

Ky është personi që mbeti i vrarë në Prishtinë

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në Prishtinë. Albert Krasniqi ka mbetur i vrarë në bodrumin e banesës së tij...

Butrinti djalë me fat, ja çfarë femre ka në krahë

Ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloj një imazh i Butrinitit ku tregoi se ka marrë një puthje në dorë nga Kiara. Me këtë veprim...

Çfarë ndodh nëse deheni dhe drogoheni në të njëjtën kohë?

Alkooli dhe kanabisi janë ndër dy drogat që përdoren më së shumti për t’u argëtuar. Videoja e mëposhtme shpjegon shkencën prapa efekteve fizike dhe...

Show Biz

Avokatja shqiptare vazhdon ti “çmend” ndjeksit me asetet e saj të bollshme

Redona Koci befason me fotografin e saj te fundit Së fundmi ajo ka postuar disa foto, ku bukuroshja shfaqet e veshur me pantolla të bardhë dhe bluzë të kaltër, foto të cilat ajo po duket e bukur si asnjëherë më...

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë përfolur Kylian Mbappe. Leonardo tregoi në...

Ja çfarë tërheq më së shumti burrat te gratë

A i pëlqejnë burrat gratë më të plota apo më të holla? A bën ndryshimi ngjyra e flokëve dhe a janë biondet me të...

Flet 17-vjeçari nga Prishtina, i cili është përzgjedhur nga Nasa për t’u bërë banor i Marsit

Bennet Nura, është në mesin e 100 mijë njerëzve të përzgjedhur nga NASA, për të bërë jetë në planetin Mars në të ardhmen. Në emisionin...

Njerëzit tmerrohen kur babai ndan videon ku vajza e tij e vogël tërhiqet nën shtrat

Pamjet rrëqethëse nga kamera e mbikëqyrjes në dhomën e fëmijëve u bë virale në TikTok. Gjegjësisht, babai i një vajze dy vjeçare postoi një video...

Sport

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë përfolur Kylian Mbappe. Leonardo tregoi në...

Iu aksidentua “pjesëtari” i familjes, Ronaldo e Georgina nisen me avion privat drejt Spanjës

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë tronditur pasi macja e tyre 3000 dollarëshe u aksidentua nga një makinë. Macja e quajtur Pepe u përplas nga një automjet sapo doli nga shtëpia...

Fantastik Lionel Messi, çfarë goli të bukur ka shënuar ndaj Elches

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Elches. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Lionel Messi, shkruan GazetaBlic...

“Më shumë bëhem nervoz kur luaj Counter-Strike sesa kur luaj në Bernabeu”

Futbollisti i Real Madridit, Casemiro ka bërë një deklaratë interesante. Casemiro ka thënë se më shumë bëhet nervoz kur luan Counter-Strike (lojë kompjuterike) sesa kur...

Neuer ky xhoker i Bayernit, lehtazi zëvendëson lojtarët në fushë

Pozicioni më kryesor në futboll është ai portierit, megjithatë duket se klubi bavarez ka një ‘portierlojtar’ që mbron portën e tyre Ajo që bie në...

Fotografia për të cilën e tërë bota e boksit po duartroket

Oscar Valdezi e përmbushi ëndrrën jetësore të shtunën në mbrëmje duke u bërë kampion i botës në peshën e pendës në WBC, pasi e...

Ekonomi

Vjen Cupra Formentor VZ5 me 390 kuaj-fuqi

Prodhuesi spanjoll i makinave sportive ka zbuluar kryqëzorin e tij më të fuqishëm. Deri kohët e fundit, Formentor më i fuqishëm ishte me motor 2.0-litra...

Sekretarja amerikane e Thesarit: Bitcoin nuk është efikas për pagesa dhe i rrezikshëm për publikun

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen ka lëshuar ​​një paralajmërim në lidhje me rreziqet që paraqet Bitcoin për investitorët dhe për publikun. Sipas Yellen, mbetet...

Prince Caffe në “Dubai World Trade Centre”

Në Dubai, në Qendrën Botërore të tregtisë është duke u mbajtur njëri nga panairet më të mëdha në botë “GULFOOD 2021”. Me pjesëmarrjen e...

Kompanitë e sigurimit në Kosovë, mbi 80 milionë euro të hyra gjatë vitit 2020

Pavarësisht pandemisë COVID-19, kompanitë e sigurimeve kanë shënuar të hyra neto prej 83.2 milionë euro. Por, duke krahasuar periudhën e njëjtë të vitit 2019,...

Kulturë

Letra më e bukur që Gabriel Garsia Markez la për njerëzimin

Kjo letër mund të konsiderohet testamenti shpirtëror i shkrimtarit kolumbian (Çmim Nobel për Letërsi më 1982): me t’ua dërguar atë miqve, ai në fakt...

Sekretet që nuk dinim për Skenderbeun/ Ja çfarë thoshte Senati i Venedikut

Sipas një italiani të quajtur Petruzi, në një letër dërguar Senatit të Venedikut, jepen disa karakteristike më parë të panjohura për heroin kombëtar të...

Qindra dronë krijuan në qiell “The Starry Night” të Van Gogh, duke hyrë në rekordet Guinness

600 dronë “interpretuan” kryeveprën e Van Gogh në Kinë. “Nata me Yje” e Van Gogh është rikrijuar në mënyra origjinale nga artistët kudo në botë....

Vëllezërit shqiptarë që bëjnë art me kafe në Amerikë

Nuk është çdo herë e lehtë për një të huaj që t’ia dalë mbanë dhe të nisë një biznes kur është më shumë se...

Video Lajme

Qindra dronë krijuan në qiell “The Starry Night” të Van Gogh, duke hyrë në rekordet Guinness

600 dronë “interpretuan” kryeveprën e Van Gogh në Kinë. “Nata me Yje” e Van Gogh është rikrijuar në mënyra origjinale nga artistët kudo në botë....

50 Golat e Janarit 2020

https://www.youtube.com/watch?v=8PG7IrShnK4&feature=youtu.be

Pal Lekaj: Tubimi përmbyllës në Prishtinë i fushatës për zgjedhje të parakohshme të 14 Shkurtit është vula e fitores sonë, i planit tonë, i...

Anë e mbanë vendit u takuam me shumicën e qytetarëve, ndëgjuam kërkesat dhe nevojat e tyre, u prezentuam programin më të mirë për zgjidhjen...

Ferrari SF90 Stradale – makina më e shpejtë në botë me tre motorë

Mundësohet nga teknologjia hibride, dhe nga ‘gjumi’ në 100 km/orë i duhen vetëm 2.5 sekonda. Ferrari ka përgatitur një model të quajtur SF90 Stradale dhe...

Jeni kurioz të dini çfarë mban në çantë Angelina Jolie?

Angelina Jolie do të jetë në kopertinën e Vogue British të muajit mars që online del nga 5 shkurti. Sipas disa njoftimeve të shkurtra, Angelina...

Cardi B lanson këngën e re “Up”

Ylli 28-vjeçar i hip-hopit e ka bërë të ditur lajmin se, të premten më 5 shkurt do ta publikojë këngën e saj të re,...

Shëndetësi

Simptomat që tregojnë se keni mungesë të vitaminave

Këto janë disa nga simptomat se organizmit tuaj i mungojnë mineralet dhe vitaminat. Mungesa e vitaminave A, C, D i K, si dhe kromit, zinkut,...

Mposhteni stresin: Ushtrimi për të cilin nuk keni ditur do t’ju ndihmojë që t’i luftoni problemet tuaja

Psikologu Ryan Niemiec këtë ushtrim e quan Pauzë ndërgjegjësimi. Përbëhet nga dy hapa, dhe ju duhen vetëm 10 – 15 sekonda! “Jeto momentin”, “Moment pas...

Kujdes me shenjat që ua dërgon trupi

Kontrollet e rregullta mund t’jua shpëtojnë jetën. Kanceri nëse vërehet në fazë të hershme mund të shërohet. Për fat të keq askush nuk mund...

Paralajmëron Labi: Nga java tjetër nuk ndalen mbrëmjet muzikore, kush infektohet le të izolohet

Përmes një videoje të publikuar, Labi shkroi edhe disa fjalë duke iu drejtuar të gjithëve se nuk do ndalen mbrëmjet muzikore ashtu edhe si...

Stili

Ja çfarë tërheq më së shumti burrat te gratë

A i pëlqejnë burrat gratë më të plota apo më të holla? A bën ndryshimi ngjyra e flokëve dhe a janë biondet me të...

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Një desert i shijshëm dhe i thjeshtë për të gjithë ata që nuk e tolerojnë glutenin Përbërësit: – 6 vezë; – 180 gr sheqer; – 3 lugë arra; –...

Pse disa njerëz flasin në gjumë?

Ju ka ndodhur që t’iu kenë thënë që flisni gjatë gjumit ose keni dëgjuar ju të tjerët ta bëjnë këtë gjë? E folura në...

Receta e piteve të shtëpisë

Ne iu sjellim më poshtë përgatitjen e thjeshtë të piteve të shtëpisë dhe kombinimin e tyre fantastik.   Pitet e shtëpisë janë padyshim ndër më të...

Auto

Vjen Cupra Formentor VZ5 me 390 kuaj-fuqi

Prodhuesi spanjoll i makinave sportive ka zbuluar kryqëzorin e tij më të fuqishëm. Deri kohët e fundit, Formentor më i fuqishëm ishte me motor 2.0-litra...

“Baba i luksit” zbulon bishën e re, i frymëzuar nga universi

“Rolls-Royce” ka promovuar një version të veçantë të “Phantom”-it, të quajtur “Tempus”. Ajo përmban një mori ndryshimesh kozmetike për të cilat marka thotë se janë...

Ka mbërritur Mercedes C-Class i ri – një luks i jashtëzakonshëm, pamje ikonike, teknologji moderne dhe më shumë fuqi

Mercedes ka prezantuar një gjeneratë të re të modelit të saj më të shitur dhe më domethënës. Në pothuajse katër dekada të C-Class, prodhuesi gjerman...

Autobusi i shkollës i konvertuar në shtëpi të vogël

Nuk është për t’u habitur që jeta në furgon ka qenë një temë interesante për mjaft kohë – madje edhe para pandemisë. Sidoqoftë, është e...

Kontakt

[email protected]
+383 45 825 315
+383 45 204 808

Linqe tjera

Qëndro i lidhur

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga InKosova. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të InKosova dhe për to InKosova mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të InKosova.